Juba üle 30 aasta oleme võtnud meetmeid, et säästa keskkonda ja vähendada ökoloogilist jalajälge.

Soudal on juurutanud erinevaid muudatusi jätkusuutlikkuse ja ringmajanduse valdkonnas ning meil on veel palju plaane. Lisateavet selle kohta leiate meie kodulehelt ja ka esitlusest.

Soudali tooted on aastakümneid toetanud energiasäästu tänu oma omadustele ja esmaklassilistele isolatsiooniparameetritele. Ettevõte keskendub praegu oma toodete valmistamisel energiatarbimise vähendamisele. Transpordi süsinikujalajälg väheneb tänu globaalsele võrgule, kus turuväljundite vahetus läheduses asub 24 tootmistehast. Mõnes oma tehases kasutame juba ka taastuvenergiat.

Samuti edendame säästva arengu ja toorainete ringmajanduse põhimõtet. Oleme suurendanud ringlusse võetud materjalide arvu ning kõrvaldanud ohtlikud ained ja asendanud need vähem kahjulike asendusainetega. Oleme rakendanud keskkonnasäästlikul veetehnoloogial põhinevaid lahendusi, mis aitavad kaasa parema õhukvaliteedi saavutamisele ning töötasime välja uued protsessid jäätmete ringlussevõtuks ja nende oluliseks vähendamiseks.

Toodame õhukese seinaga kassette, vähendades nii tunduvalt plastjäätmete hulka. Meie liimipakendid on suures osas valmistatud taaskasutusest tulnud materjalidest. Soudal on turult naasnud taaskasutatud paigaldusvahtude mahutite töötlemise taaskasutustehase kaasasutaja.

ENERGIA

Sustainability_icons-1

Energiasäästu küsimus oli meie jaoks keskne juba ammu, enne kui see omandas üleilmse tähtsuse. Soudal on maailma juhtiv esmaklassilise polüuretaanvahu tootja ning seda kasutatakse laialdaselt nii ehituses kui ka muudes tööstusharudes. Tänu toote vastupidavusele ja suurepärastele isolatsiooniparameetritele mängib see suurt rolli energiakadude vähendamisel. Keskendume nii oma toodete kvaliteedile kui ka nende valmistamise käigus tekkiva energiatarbe vähendamisele. Toodame 24 asukohas üle maailma, rahuldades kohalike turgude vajadusi ja samas säästame ka transpordikulu. Mõned meie tehased kasutavad juba päikeseenergiat ning me investeerime ka geotermaal- ja tuuleenergiasse.

TOORAINED

Sustainability_icons-2

Soudal arendab toorainete ringmajandust. Meie eesmärk on suurendada ringlusse võetud materjalide hulka ja vähendada esmase tooraine kasutamist. Oleme aastakümneid asendanud ohtlikke aineid vähem kahjulikega, keskendudes veepõhistele toodetele ning lahendustele, mis parandavad õhu kvaliteeti. Tootmisjäätmed võetakse võimalikult suures osas ringlusse. Strateegiline partnerlus ettevõttega DNCP – orgaaniliste toorainete töötlemise ja taaskasutamise teerajajaga – võimaldab meile lahustite ringlussevõttu ja nende taaskasutust teistes tööstusharudes.

PAKENDID

Sustainability_icons-3

Ringmajanduse idee kujundab ka uue pakendamistehnoloogia arengut. Soudal soovib vähendada toorainete tarbimist ja ka toodete pakendamisel tekkivate jäätmete hulka. Me oleme PU-vahu ringlussevõtu lahenduse „PDR“ kaasautor. See võimaldab 98% kogutud purkide taaskasutust. Tänu õhukese seinaga ja seega kergemate kassettide kasutuselevõtule oleme suutnud vähendada plastjäätmete hulka umbes 285 tonni võrra aastas. Lisaks toetame torukottide kasutamist tihendussegude pakendina. Mitmel turul oleme edukalt kasutusele võtnud liimipakendid, mis koosnevad 75% ulatuses ringlusse võetud materjalidest. Juba järgmisel aastal jõuame miljoni ringlusse võetud pakendini.

oszczedzanie

SOUDALI TOOTED, ERITI MEIE PU-VAHUD, AITAVAD TUNDUVALT KAASA ENERGIATARBE VÄHENDAMISELE, PIIRATES ENERGIAKADU

Polüuretaanvaht on isolatsioonimaterjal, mida toodetakse mitmel kujul ja paljudele kasutusaladele. Ehitustööstuses kasutatakse PU-vahtu katuste, keldrite, põrandate, tööstushoonete ja sulundseinte isoleerimiseks. Polüuretaanvaht on osutunud usaldusväärseks materjaliks oma suure isolatsioonivõime ja ka arvukate rakendusvõimaluste tõttu. Soudali PU-vahud on kõrgeimate soojusisolatsiooniparameetritega, tagades suurepärase tihenduse ja vähendades seega energiakadu ja sellega seonduvaid kulusid. PU-vahud takistavad ka õhu sissetungi uste või akende ümber olevate paigalduspragude kaudu ning parandavad nii hoone soojus- kui ka akustilisi omadusi. Eriline toode on Flexifoam – vaht, mille elastsusindeks on mitu korda suurem kui traditsioonilistel vahtudel ja mis on vastupidav survele ja venimisele. Flexifoam kompenseerib suurepäraselt hoonete kasutusajal tekkivaid paindeid ja deformatsioone ning kaitseb seega kõiki konstruktsioonipragusid.

Sustainability_JV-1

SOUDAL – VÄHESE KESKKONNAMÕJUGA TOODETE TEERAJAJA

Soudal nieustannie wdraża wysokiej jakości innowacyjne rozwiązania, które poprawiają parametry ekologiczne wytwarzanych produktów. Soudal's Filling & Damping SMX dla sektora DIY była pierwszą pianką bez izocyjanianów na rynku, która posiada wszystkie zalety i parametry izolacyjne klasycznej pianki PU a nie powoduje podrażnień w przypadku kontaktu ze skórą. Unikalna formuła opracowana przez Soudal - wolna od halogenów i izocyjanianów znacznie wyprzedziła swoje czasy i jest innowacją w branży budowlanej.

Dla sektora profesjonalnego Soudal opracował Soudafoam PURe z poliuretanu niskoizocyjanianowego (<0,1%). W odróżnieniu do innych pianek PU, pianka ta nie tylko nie zawiera halogenowanych poroforów i środków ogniochronnych, ale także nie zawiera plastyfikatorów, chlorowanych parafin, TCEP i TCPP. Dzięki temu zapewnia najwyższe możliwe parametry w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także jest szczególnie przyjazna dla środowiska.

W ostatnich latach firma Soudal opracowała gamę produktów bezrozpuszczalnikowych, które mogą zastąpić tradycyjne technologie. Produkty te są przykładami ciągłego rozwoju i  nakładów ponoszonych na badania. Soudal jest pionierem na rynku klejów montażowych na bazie wodnej o wyjątkowo wysokiej przyczepności początkowej. Ze względu na wysoką przyczepność początkową, klejone elementy nie muszą już być podparte po dociskaniu podczas utwardzania kleju.

Elements_Soudal_Movie

ÜLIVÄHESE LENDUVATE ÜHENDITE HEITMEGA TOODETEL ON MÄRGISTUS GEV EMICODE® EC1PLUS

Produkty określone jako „bardzo niskoemisyjne” i opatrzone etykietą GEV EMICODE® EC1PLUS to nowoczesne, bezrozpuszczalnikowe, niskoemisyjne materiały budowlane, które gwarantują najlepsze możliwe zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem powietrza w pomieszczeniach, zapewniając wysoki poziom ochrony zdrowia i środowiska. Certyfikat wydaje Stowarzyszenie GEV (Organizacja branżowa), która w bardzo restrykcyjny sposób testuje emisje produktów do montażu podłóg, klejów i materiałów budowlanych. Nawet najmniejsze ślady lotnych związków organicznych (LZO) w powietrzu można zidentyfikować i określić ilościowo za pomocą bardzo czułej analizy laboratoryjnej, takiej jak chromatografia gazowa ze spektrometrią mas oraz poprzez zastosowanie znormalizowanych metod badawczych.

Trzy przykłady produktów Soudal, które posiadają certyfikat EC1+ i oferują najlepsze możliwe rozwiązania zapewniające optymalną jakość powietrza w pomieszczeniach:

SOUDAL_zrownowazony rozwoj

KESKKONNAJUHTIMISSÜSTEEMI STANDARD ISO 14001

Soudali tootmistehased Turnhoutis on läbinud tõendamisprotsessi ja saanud sertifikaadi ISO 14001. See tähendab, et kõik tootmisega seotud protsessid toimuvad ettevõttes nii, et negatiivne mõju keskkonnale oleks võimalikult väike.

Soudali jaoks on tootmisjäätmete vähendamine ja ringlussevõtt oluline aspekt. Soudal vähendab tootmises kasutatavate ainete, materjalide ja tooraine hulka, kasutades täisautomaatseid segamisseadmeid. See vähendab tootmisprotsessis tekkivaid kadusid ja seadmete puhastamise vajadust.

Tootmisprotsessis tekkivad jäätmed võetakse suures osas ringlusse. Paber ja papp, plast, raud, puit, õli, elektroonika, tindikassetid jms sorteeritakse ja neid töödeldakse pärast seda spetsiaalsetes protsessides. Lisaks on Soudali tehaste jäätmeid käitlevad ettevõtted kohustatud jääkmaterjale energeetiliselt taaskasutama, st energiat tootma.

Elements_Soudal_Movie_2

RINGLUSSEVÕTT EI OLE AINUS OLULINE ASPEKT

W firmie Soudal wprowadzono również działania redukujące do minimum zużycie wody w cyklu produkcyjnym a w niektórych procesach zastosowano systemy odzyskiwania wód opadowych. Wdrożono technologię czyszczenia kadzi produktami niezawierającymi rozpuszczalników. Zamontowano wysoce wydajne oświetlenie w nowym budynku badawczo-rozwojowym oraz w strefach produkcyjnych, łącznie z czujnikami ruchu, tak by optymalizować zużycie pod względem oszczędności energii elektrycznej. Natomiast ciepło wytworzone przez sprężarki podczas procesu mieszania wykorzystywane jest do ogrzewania pomieszczeń co przyczynia się do oszczędności energii centralnego ogrzewania.

Soudal nieustannie poszukuje rozwiązań najbardziej energooszczędnych i najbezpieczniejszych dla środowiska.

Certyfikaty środowiskowe:

  • LEED
  • BREEAM
  • Tight Vent Europe (zobowiązanie do budownictwa energooszczędnego)
  • Członkostwo w Responsible Care za pośrednictwem Essenscia
  • FEICA: Stowarzyszenie Europejskiego Przemysłu Klejów i Uszczelniaczy