Soudal omandas liimitootja Mitoli

Kasutame küpsiseid, et tagada veebisaidi kõrgeimal tasemel toimimine. Saidi edasine kasutamine tähendab nõusolekut nende kasutamiseks.

Küpsiste kasutamine

Soudal omandas liimitootja Mitoli

TURNHOUT – Soudalil on hea meel teada anda, et on omandanud liimide tootmisega tegeleva Sloveenia ettevõtte nimega Mitol. Mitoli käive on 17 miljonit eurot ja selle tooteportfellis on enam kui 500 kvaliteetset toodet, mis tugevdab oluliselt Soudali positsiooni tööstuslike liimide turul.

 

Mitol asutati 1947. aastal Sloveenia linnas Sežana piimatööstusettevõttena. 1954. aastal töötati piimajääkidest pärineva kaseiini põhjal välja esimene liim. Järgnevatel aastakümnetel alustati sünteetiliste liimide tootmist. Mitol saavutas tugeva positsiooni Balkani turul, misjärel laienes see ka uutele eksporditurgudele. Hetkel moodustab eksport enam kui kolmekümnesse riiki 60% Mitoli käibest. Ettevõttel on 81 töötajat. Mitoli tooteportfell koosneb dispersioonidest, kuumsulamliimidest ning PVA-/PU-põhistest liimidest. Need tooted on mõeldud peamiselt professionaalseks puidutööks, paberi- ja pakenditööstusele, aga ka põrandakatete valmistamiseks. Soudali pikaajaline visioon seoses Mitoliga on saada Ida-Euroopa tippkeskuseks liimide ja dispersioonide alal.
 
Mitolit jääb juhtima selle praegune juhtkond. Hr Marjan Mateta, Mitoli tegevdirektor, ütles järgmist: „Mitoli ostmine nii tähtsa tegija poolt nagu Soudal on meie jaoks väga suur võimalus. Osana Soudali kontsernist on Mitoli tulevik pikemas perspektiivis kindlustatud, kuna see tugevdab müüki ja tootearendust. Me usume, et hea sünergia toob kasu erinevates ärivaldkondades.“ Vic Swerts, Soudali asutaja ja president: „Mitoli omandamine tugevdab Soudali positsiooni Balkani piirkonnas ja liimiturul üldiselt. Lisaks toob see omandamistehing meie ettevõttesse uusi tooteid ning oskuseid ja teadmisi, mis aitab meil saavutada 2020. aastaks seatud eesmärgi ehk ühemiljardilise käibe. TKK ülevõtmine 2013. aastal Sloveenias oli meie jaoks väga positiivne kogemus ja me oleme veendunud, et Mitoli omandamine saab olema sama edukas. Me plaanime Mitolit laiendada ja sellesse rohkem investeerida, nagu me tegime ka TKK puhul. Mitolist saab meie 16. tootmiskoht kogu maailmas.“