MIS ON KÜPSISED?

Küpsised on väikesed tekstifailid, mis salvestatakse Teie arvutisse veebiportaali vahendusel. Küpsised sisaldavad tavaliselt teavet Teie tegevuse kohta veebilehel: Teie eelistused, külastatud lehed jms. Kui Te ei ole oma veebibrauseri seadistusi muutnud nii, et see lükkaks tagasi kõik küpsised, salvestavad meie süsteemid küpsisefailid juhul, kui külastate meie veebilehte.

MIKS KASUTAB SOUDAL KÜPSISEID?

Soudal kasutab küpsiseid peamiselt selleks, et optimeerida Teie kasutuskogemust ja parandada meie veebilehe jõudlust. Kasutame küpsiseid ka selleks, et kohandada meie veebilehe sisu vastavalt Teie vajadustele ja eelistustele.

Lisaks kasutame neid sirvimisega seotud käitumise seireks – näiteks jälgime, kuidas Te meie veebilehe leidsite ja kui pikalt meie veebilehte külastasite. Need statistilised andmed võimaldavad meil oma portaali parandada ja kohandada seda vastavalt Teie ja teiste kasutajate eelistustele.

KUI KAUA KÜPSISEID MINU VEEBIBRAUSERIS SÄILITATAKSE?

  • Ajutised küpsised ehk seansiküpsised salvestatakse Teie brauserisse ajutiselt. See tähendab, et seda tüüpi küpsised kustutatakse kohe, kui lahkute brauseri seansilt. Püsiküpsised jäävad Teie arvutisse või mobiilseadmesse alles ka siis, kui oma brauseri sulgete.
  • Püsiküpsised võimaldavad meil Teid ära tunda juhul, kui külastate meie veebilehte tulevikus uuesti. Need jäävad Teie seadmesse hetkeni, kuni need aeguvad, kuni installitakse uus küpsisefail või kuni need Teie veebibrauseri või mobiilseadme seadete abil kustutatakse.

MILLISEID KÜPSISEID SOUDAL KASUTAB?

Meie veebilehe küpsised on liigitatud kategooriatesse vastavalt nende kasutamisele (nt vajalikud küpsised, statistilised küpsised). Üldiselt eristame kahte tüüpi küpsiseid:/p>

  • Esimese osapoole küpsiseid paigaldab ja kasutab firma Soudal. Need võimaldavad optimeerida meie teenuste kvaliteeti, lähtudes Teie käitumisharjumustest meie veebilehtedel.
  • Kolmanda osapoole küpsiseid loovad ja kasutavad välispartnerid. Need küpsised tagavad Teile parema sirvimiskogemuse ja muudavad Teie kasutuskogemust vastavalt sellele, kuidas meie veebilehte sirvite.

Vajalikud küpsised

Vajalikud küpsised aitavad meie veebilehel nõuetekohaselt toimida. Samuti võimaldavad need meil parandada veebilehe jõudlust.

Küpsisefaili nimi Paigaldaja Kirjeldus Aegumisaeg
cookie_agreed Soudal See küpsisefail määrab kindlaks, kas kasutaja on juba hüpikaknaid näinud. Kui seda küpsist ei paigaldata, kuvatakse hüpikaken koos küpsisefailidega. Mitte kunagi
cookie_agreed_categories Soudal Seda küpsisefaili kasutatakse selleks, et kontrollida, milliseid küpsiste kategooriaid kasutaja lubas või tagasi lükkas. Mitte kunagi
VISITOR_INFO1_LIVE, CONSENT YouTube YouTube kasutab neid küpsiseid erinevatel eesmärkidel. Erinev
       

 

Statistilised küpsised

Kasutame neid küpsiseid, et koguda teavet meie veebilehe kasutamise kohta. Neid kasutatakse portaali ja üksikute lehtede jõudluse ja laadimisaja registreerimiseks. Need andmed võimaldavad parandada kasutajakogemust.

Küpsisefaili nimi Paigaldaja Kirjeldus Aegumisaeg
_ga Google Seda küpsisefaili kasutab Google Analytics külastajate eristamiseks. 24 kuud
_gid Google Seda küpsisefaili kasutab Google Analytics külastajate eristamiseks. 24 tundi
_gat_UA-10824568-27 Google Seda küpsist kasutab Google, et piirata Google’i serveritele tehtud päringute arvu. 1 minut
GPS, YSC YouTube YouTube kasutab neid küpsiseid erinevatel eesmärkidel. Erinev

 

Reklaamiküpsised

Neid küpsisefaile kasutavad peamiselt reklaamiplatvormid, et analüüsida nii anonüümsete kui ka mitteanonüümsete külastajate käitumist ja kuvada sobivamat reklaami, mis põhineb veebilehe külastajatele huvipakkuvatel teemadel.

Küpsisefaili nimi Paigaldaja Kirjeldus Aegumisaeg
_fbp, c_user, datr, fr, presence, sb, spin, xs Facebook Neid küpsiseid kasutab Facebook erinevatel eesmärkidel, muuhulgas selleks, et siduda veebilehe külastajad Facebooki kasutajatega, mis võimaldab koostada. Erinev

 

KUIDAS KÜPSISEID LUBADA VÕI KEELATA?

On oluline teada, et meie küpsiste kustutamise või tulevaste küpsiste keelamise korral ei pruugi Teil olla juurdepääsu meie veebilehe teatud lehtedele või funktsioonidele.

Veebilehe küpsiste seadete muutmine

Oma küpsiste seadeid saate muuta selle lingi kaudu.

Veebibrauseri seadete muutmine

Saate muuta oma brauseri seadeid küpsiste lubamiseks või keelamiseks.