parket plaatsen

PARKETTPÕRANDA PAIGALDAMINE

Kuidas paigaldada parkettpõrandat?

Täispuidust või mitmekihilise parkettpõranda professionaalse paigalduse puhul on tööosavus sama oluline kui õige parketiliimi valimine.

Ettevalmistused

Puidul tuleb lasta aklimatiseeruda ruumis, kuhu see paigaldatakse – temperatuur peab olema 15 kuni 25 °C ja suhteline õhuniiskus 50 kuni 75%. Seinad peaksid olema täiesti kuivad ja need ei tohi olla hiljuti krohvitud. Värskel tasanduskihil tuleb lasta täielikult kuivada. Tsemenditasanduskihi jääkniiskus ei tohiks ületada 2%. Kaltsiumsulfaadisegu puhul on lubatud ainult 0,5%. Keldri kohal paiknevad põrandad peaksid olema hea ventilatsiooniga. Vastasel juhul võib osutuda vajalikuks niiskuse vältimiseks niiskustõkkekihi paigaldamine.

Soudal toepassing parketlijm

TÄISPUIDUST PÕRANDALAUAD JA PUITPLOKKPARKETT

Hübriidliim parketile

Täispuidust põrandalaudade puhul on ideaalne valik kvaliteetne hübriidliim, nagu näiteks Soudal SMX 30 Plus, kuna selle puhul on suurepärane elastsus kombineeritud suure tugevusega. See liim kohaneb puidu liikumisega. Andmelehel on toodud ka põrandalaudade maksimaalne laius. Soudali hübriidsete parketiliimide emissioon on väga madal, mis tagab siseõhu kõrge kvaliteedi (GEV Emicode EC1-R Plus). Liim- või komposiitpuidust põrandate puhul on sobiv liim MS 20 Plus.

PU-põhine parketiliim

Kahekomponentne PU-liim PU-20P on veel tugevam, kuid kinnitub aluspinnale jäigalt. Selline väga tugev ühendus ei kohane puidu liikumisega, kuid tagab ideaalse nakke, nt puitplokkparketi puhul.

Soudal toepassing parket verlijmen

POORSED PINNAD

Dispersioonliim parketile

Veepõhisel dispersioonliimil nagu DS-10P on suur tahkete osakeste sisaldus (>75%) ja see sobib väiksema niiskustundlikkusega puidutüüpide paigaldamiseks poorsetele pindadele. Tüüpiliseks kasutusnäiteks on puidust mosaiikplaatide paigaldamine puitkiudplaadile.

Krundid

Poorsetel pindadel võib WBPR-11P Surface Primer naket parandada. Kui alusmaterjalil on liivane või pulberjas pind, on soovitatav kasutada toodet WBPR-21P Deep Primer. Mõlemad krundid on veepõhised ja lahustivabad.

Vaja läheb

WBPR-11P Surface Primer

WBPR-21P Deep Primer

B11 – liimikamm

B3 – liimikamm