Soudal toepassing hout verlijmen

PUIDU LIIMIMINE

Puiduliimid puusepatöödeks

Puiduliime kasutatakse paljudel erinevatel otstarvetel. Muude tavapäraste puusepatööde seas on üks levinumaid kasutusalasid puidu liimimine mööblitööstuses. Kuna tänapäeval on turul saadaval ülimalt kõrge kvaliteediga kaasaegseid puiduliime, kasutatakse puiduliime aina enam lausa tervete puitkonstruktsioonide liimimiseks, nii sise- kui ka välistingimustes.

Olenevalt kasutusalast ja kasutatava puidu tüübist tuleb puiduliimi valimisel arvesse võtta erinevaid keskkonnategureid (temperatuur, UV-kiirgus, vesi). Soudal pakub laia valikut suurepärase kvaliteediga liime, mis kõik vastavad täpsetele vastupidavusklassidele, et tagada optimaalne mehaaniline vastupidavus ja viimistlus.

Puiduliimide vastupidavusklassid

Puiduliimide klassifikatsiooni puhul juhindutakse Euroopa standarditest ja puiduliimid jagatakse klassidesse D1 kuni D4. Soudali pakutavad puiduliimid vastavad standardi DIN EN 204 klassidele D2, D3 või D4. D4 on kõrgeim klass – sellesse klassi kuuluvatel liimidel on optimaalne veekindlus ja need sobivad kasutuskohtadesse, kus on olemas kokkupuude jooksva vee või kondensaadiga; see hõlmab ka väljas paiknevaid konstruktsioone, mis puutuvad kokku ilmastikutingimustega.