SWS

Kasutame küpsiseid, et tagada veebisaidi kõrgeimal tasemel toimimine. Saidi edasine kasutamine tähendab nõusolekut nende kasutamiseks.

Küpsiste kasutamine

Soudal Window System (SWS) - on akende paigaldus- ja tihendussüsteem, mis sisaldab: montaaživahtu, auru- ja tuuletõkkelinte, paisumislinte, tihendushermeetikuid ning -mastikseid.

SWS võimaldab paigalduse õiget kolmekihilist kokkupanekut (nn sooja kokkupanekut), see tähendab püsivat ja tõhusat tihendamist seina ja aknalengide vahel vastavalt üldreeglile: "seestpoolt tihedam kui väljaspoolt ".

  • Montaaživahud

  • Lindid

  • Tööriistad

Auru- ja tuuletõkkematerjalide kasutamine on ainus tõhus meetod polüuretaanvahukihi kaitsmiseks keskkonnast tulenevate mõjude vastu. Ainult kuivas õhu- ja aurutihedas vahukihis on vajalikud isoleerivad ja akustilised omadused.

1. Aluspinna ettevalmistamine

Akna ava peab olema ühtlane, et linte saaksid õigesti paigaldada. Ebaühtlased aluspinnad, näiteks õõnsatest tellistest, tuleks mördiga tasandada ja seejärel kruntida (nt Deep Primer WBPR-21P kiire praimer - kuivamisaeg umbes 20 minutit).

2. Lindi kleepimine raami külge

Kleepige aurutõkketeip (punane) liimiribaga seestpoolt raami külge ja auru läbilaskev lint (valge) välimisele poolele aknaraamil. Jäta nurkadesse ca 4 cm ülekatet nn kõrva.

3. Raami tasandamine ja mehaaniline kokkupanek aknaavas

Asetage raam avasse sobivasse kohta, loodige ja kinnitage see plastikust või immutatud puidust valmistatud kiiludega, ankrutele, tüüblitele või peno profiilidele (sõltuvalt akna tootja soovitustest).

4. Auru läbilaskva lindi kleepimine väljastpoolt

Eemaldage lindi liimikihti kaitsev kate ja kleepige see krunditud puhta ja kuiva seina külge. Tugevama nakke tagamiseks suruge teip tugevalt aluspinna külge kummirulliga. Teip peaks olema ilmastikutingimuste eest kaitstud kuni 9 kuud pärast paigaldamist (Total UV+ teibil).

5. Vahe täitmine polüuretaanvahuga

Raami ja seina vahe peaks olema täielikult täidetud elastse isoleermaterjaliga, kompenseerimaks temperatuuri ja niiskuse muutustest tulenevaid raami liikumisi. Parima tulemuse saavutavad kvaliteetsed polüuretaanvahud. Sõltuvalt pealekandmiskohast ja ava eripäradest võib kasutada järgmist polüuretaanvahtu: Soudal Kollane püstolivaht, Soudafoam Maxi, Soudafoam Maxi Express, Soudafoam Low Expansion, Flexifoam.

Enne vahu pealekandmist niisutage aluspinda - see kiirendab polümerisatsiooniprotsessi ja parandab vahu rakustruktuuri. Täida ava vahuga mitmekihiliselt - vaht paisub kõvenemise ajal - nii, et ühe kihi paksus ei ületaks 3 cm. Pärast vahu tahenemist lõigake ülejäägid terava noaga, pidage meeles, et te ei tohi linti kahjustada.

6. Kleepige aurutõkketeip (punane) seina siseküljele

Aurutõkketeip (punane) kaitseb polüuretaanvahukihti hoone sisese veeauru ja niiskuse eest. Eemaldage lindi liimikihti kaitsev kate ja kleepige see krunditud puhta ja kuiva seina külge. Vajutage liimiriba tugevalt kummirulliga aluspinna külge, et tagada lindi tihe seinaühendus. Pärast kleepumist peaks lint kogu selle laiuses aluspinnale kinnituma. Tihenduslindid lahtised servad ja väljaulatuvad mehaanilised ühendused tuleb tihendada Vapourseal-liimiga.

7. Kombineerimine teiste toodetega

Sisemisi ja välimisi teipe saab asendada või kombineerida ka Soudali tootevalikus olevate selleks spetsiaalselt ette nähtud mastiksite või hermeetikutega vastavalt aknasõlme eripäradele. Täpsemaid võimalusi küsi Soudali esindajalt.